Mini tenis

Vhodný pro děti od 4 let.

Tréning tenisových základů a dovedností v novém prostoru pod vedením trenéra Jonáše

Minitenis se hraje přes tenisovou síť s měkkými míči, kdy se míč odráží zkrácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii.


Proč minitenis?

  • Minitenis umožňuje dětem formou hry rozvíjet všechny herní dovednosti. Minitenis je při správném metodickém postupu a při postupném zdokonalování na malém dvorci pro mladé hráče nenáročný a zábavný.
  • V minitenise používáme speciální (měkké) míče, pomocí nichž si hráči osvojí celou škálu tenisových úderů, trénují se různé herní situace, dbá se na přesnost umístění míče, neprosazuje se technika.
  • Hráči hrají soutěže o body prostřednictvím cvičných zápasů.

Přítomnost trenéra při tréninku je důležitá v roli pozorovatele, nikoliv hrajícího trenéra.


Co není vhodné pro minitenis?

Pro minitenis nejsou vhodné tenisové míče určené pro babytenis nebo závodní tenis pro jejich váhu a vyšší odskok. Z tohoto důvodu je hra s těmito míči pro děti velmi problematická. S jinými něž měkkými míči dochází k neúspěchům ve hře a tím by se podporovala nechuť dítěte o tuto pohybovou aktivitu.


Hra o body

Zápas v minitenise se hraje do deseti bodů. Ve hře o body hrají mezi sebou chlapci s dívkami dohromady. Důležité je vychovávat děti k fair play a naučit je vést tenisový zápas k potěšení ze hry.


Více informací o pravidlech »