Pole Dance

 • Po, St, Pá
 • 17.00, 19.00 hod.
 • Martina Šídová, Šárka Tůmová

Pole dance je v poslední době velmi populární sport, který formuje a zpevňuje celé tělo. Vlastně přijdete na to, že máte spoustu svalů, o kterých jste nevěděli. Pole Dance je vhodný i pro úplné začátečníky, kurzy koncipujeme tak, aby se síla postupně získávala a tělo se přizpůsobilo zátěži pozvolna.
Nezáleží na postavě ani na věku.
Pokroky přijdou velmi brzy.

AERIAL HOOP

Aerial hoop neboli akrobacie na závěsné obruči. Druh sportu, kde i obyčejný sed vypadá jako vrchol ženskosti a elegance. Klientky se naučí základním prvkům, různé visy, sedy a pózy, procvičíme si například i dávno zapomenutý výmyk, ale každému z těchto prvků přidáme nádech elegance a šarmu. Obruč je neuvěřitelně kouzelný nástroj a každý pohyb na ní vypadá velmi ladně a žensky.

Pole Kids

Vhodné pro děti od 5 - 6 let.

Děti se učí vnímat své tělo jako nástroj, se kterým lze pracovat. Naučí se ho ovládat, zpevňovat a také protahovat. U takto malých dětí je potřeba si uvědomit, že se častokrát jedná o jejich první zkušenost s koordinovaným pohybem, proto je dobré jim cvičení podávat zábavnou a hravou formou, spíše než se orientovat pouze na výkon.

V tomto kurzu se děti tedy neučí pouze na tyči/obruči, ale je potřeba naučit je celkově s tělem pracovat a uvědomovat si ho. Tzn. na začátku lekce se zahřát (zahrát si na babu, udělat opičí dráhu apod.), dále protáhnout abychom rozvíjeli jejich flexibilitu (protahování ve dvojicích – žáby, batůžky apod.), chybět nesmí ani posílení – lze zařadit do opičí dráhy (přítahy na žebřinách/hrazdě, šplh a další jednoduché posilovací prvky) – dětičky bývají často dost ohebné a je tedy potřeba je naučit držet tělo pevné a pohyby provádět kontrolovaně.

Učíme děti základy gymnastiky – kotouly, stojky, hvězdy, skoky, mosty, rotace a otočky a nebojíme se ani prvních akrobatických prvků jako jsou salta s dopomocí u tyče atp. Zapojujeme i základy skupinového tance - společné choreografie. Tyč/obruč se děti učí používat jako partnera při pohybu. Učí se základní úchopy a prvky jako je šplh, první jednoduché spiny (chair, fireman, fron/back hook, for/backward, boomerang) a statické prvky (sedy, lehy, crucifix, basic split a bohyně).

Pole Juniors

Vhodné pro děti od 8 - 10 let, buď jako pokračování Pole Kids (nebo jiného pohybového kroužku) nebo jako první sportovní disciplína pro starší a pohybově nadané děti.

V tomto kurzu vycházíme z toho, že děti již své tělo lépe ovládají, mají rovnováhu pod kontrolou, dokáží se zpevnit a pohyby koordinovat.

Prohlubují se již naučené dovednosti, případně se učí nové, ale pro tyto starší děti je jejich učení mnohem snazší a také rychlejší. Obyčejná stojka se mění v chůzi na rukou, otočky ve stojce, případně stojka tahem, mosty přechází v přemety, hvězda se dělá na jedné ruce, při nácviku salt se už více nadře dítě než lektor atd. Tyto gymnastické základy se nejen rozšiřují, ale také se aplikují při cvičení na tyči – děti díky nim výrazně posílí a jsou mnohem zpevněnější, mohou se tedy učit další náročnější spiny a kombinovat je, také koordinačně náročnější statické prvky jako je inverted crucifix a dokonce ani gemini nedělají dětem potíže.

Další nově naučené prvky: spiny a jejich kombinace (sunwheel, pirueta do spinu, reverse spin, corkscrew, tuck spin, craddle + jeho další fáze, carousel to chair a další), statické prvky (inverted crucifix, cross knee/ankle release, gemini, windmill to seat z tyče, butterfly, superman, labutě a další) – tady už jsou schopní dodržovat podobné osnovy jako dospěláci, některé prvky a kombinace zvládají dokonce mnohem rychleji… Naučené prvky vždy výrazně záleží na pokročilosti a nadání jednotlivců.

Šárka Tůmová Šárka Tůmová

 • 1998 – 2005 (5 - 13 let) závodně sportovní gymnastika (SKGT Litoměřice a Roudnice), hromada medailí (láska na celý život, kdybych mohla tak se k tomu ještě dneska vrátím), ze zdravotních důvodů konec.
 • 2005 – 2008 (13 - 16 let) klasické párové tance TAPOS Litoměřice – latina a standard – jen jako hobby, bez závodních ambicí – přechod na SŠ a přechod k latino show.
 • 2008 – 2012 (16 - 20 let) formace Latino show STK Gebert Ústí n. L. – každoroční účast na mistrovství regionů, Čech, ČR a světa. Vystupování na plesech a dalších kulturních akcích – odchod na VŠ do jiného města a konec.
 • 2014 rozhodla jsem se, že je na čase něco dělat a tak jsem vběhla do studia s tím, že okamžitě nastupuji a začínám cvičit, koukali tam na mě jak na blázna, do pole jsem se hrozně zamilovala, je to totiž spojení gymnastiky a tance, toho co mě nejvíc baví.
 • 2016 nastoupila jsem na Pole Dance Academy a získala certifikát akreditovaný MŠMT jako instruktor pole dance a fitness. Nejsem závodní kůň, ale lektor – učení mě neuvěřitelně baví a naplňuje, každou lekci si užívám a každý pokrok/úspěch mých holek (klientek) mi dělá ohromnou radost.

Martina Šídová Martina Šídová

 • 2013 absolvent certifikačního programu Pole Dance Academy.
 • Lektorka s bohatými zkušenostmi (Pole dance se věnuje 5 let).
 • Své dovednosti rozšiřuje za pomoci dvojnásobné mistryně světa v pole sport Růženky Kunstýřové.
 • Zaměřuje se na oblast pole sport a zejména silové prvky.

Jmenuji se Martina Šídová, je mi 37 let a s pole dance jsem začala po porodu dcery. Hledala jsem sport, který by mě bavil, surfovala jsem po internetu, až jsem narazil na článek o pole dance. Článek mě velmi zaujal a tak jsme si našla v Praze studio, kde ho vyučovali a zrovna v té době probíhala letní intenzivní škola pole dance, do které jsem se přihlásila. Mojí lektorkou byla Růženka, která se loni stala dvojnásobnou mistryní ČR a dvojnásobnou mistryní světa. Pole dance jsem od té doby zcela propradla. Později jsem si udělala lektorský certifikát a s potěšením jsem začala předávat své zkušenosti svým kurzistkám. I když jsem si musela dát pauzu kvůli druhému těhotenství, rychle jsem se k pole dance znovu vrátila a moc se těším na další lektorování. Samozřejmě já sama stále navštěvuji kurzy pole dance, abych se mohla stále učit novým trikům a kombinacím.