Fit Dance

  • Pátek
  • 17 - 18 hod.
  • Renata Hlaváčková

V 1 hodině vyzkoušíte hned 3 taneční styly. Brazilskou sambu, Reggaeton a Twerk.

Informace o tancích

Samba pochází z portugalského slova ,,semba“ a znamená božskou tanečnici.

Její nejznámější podobou je ta, která tančí na karnevalech po celé Brazílii. Proto dostala název Karnevalová samba.

Existuje mnoho druhů samby. Některé párové a jiné sólové. Každý styl samby je něčím specifický a používá trošku odlišnou hudbu, ale všechny mají společný základní sambový 2/4 rytmus, který udávají perkuse jako bonga, maraca, bambusové tyčky atd.

Karnevalová samba je nejznámější. Její základní krok se po světě učí pod názvem batucadas a dokáže rozkmitat pánev až do extáze. Pánev je v sambě tou nejdůležitější částí těla. Karnevalová samba nemá velké množství kroků, ale to je vykompenzováno krásnými kostými tanečnic, které předvádějí dokonalé provedení těch pár prvků, které karnevalová samba skrývá. Ze všech druhů samby je to nejrychlejší, a proto je opravdu na co se dívat.


Pikantní, plný energie a sexy - tento žhavý tanec na latinskou dance-music má své kořeny v hip-hopu, latinských tancích a v reggae. Je plný smyslných pohybů a sebevědomého projevu tanečníků. V tomto tanci můžete naplno ukázat, co ve vás je. Splyňte s jeho rytmem a specifickými beaty.

Kořeny tohoto tance sahají do 70. a 80. let v Panamě, ale největší popularity reggaeton dosáhl na konci 80. let v Portoriku. Tanec mísí prvky reggae a dancehallu s dalšími styly, typickými pro Latinskou Ameriku, jako jsou bomba, plena, salsa, merengue, latin pop, cumbia a bachata, stejně jako hip hop, R&B a další. Někdy se také Reggaeton nazývá "latino hip hop". Tanec má specifický rytmus a beat, označovaný jako "Dem Bow". V Portoriku, kde se tento tanec proslavil, působí největší reggaetonová komunita. Největší rozmach tanec zaznamenal v roce 2004, kdy výrazněji pronikl do Spojených států a do Evropy, kde se záhy stal velmi populární.

Pro správnou techniku reggaetonu musí být tanečníci dostatečně pružní a v kondici. Na hodinách je proto velký důraz kladen na řádné zahřátí (warm up) a protažení těla (stretching). Velmi důležité jsou také uvolněné a flexibilní pohyby boků.

Abyste se dostali do správné reggaeton nálady, poslouchejte jeho nejlepší interprety: Daddy Yankee a jeho album "Barrio Fino". Jeho největšími reggaetonovými hity byly "La Gasolina", "Lo que pasó pasó" a "Tu Príncipe". Dalšími jsou pak hudebníci jako Don Omar, Wisin y Yandel, Zion nebo Tony Dize.


Twerk je moderní tanec využívající zadečky, který Vám pomůže zpevnit svaly a probudit Vaši ženskost. Tento trend je starý zhruba 20 let a nyní dobývá i naši republiku. Vychází z Dancehallu a proslavily ho celebrity jako například Beyonce, Miley Cyrus, Rihanna nebo Justin Timberlake.

Tento tanec je vhodný pro každého. Od mladých holek až po maminky. Pokud něco ze zdravotních důvodů nemůžete dělat, tak to neděláte a přizpůsobíte si to svým možnostem. Je to sexy a je to makačka!

Proč twerkovat?

  • Při twerku zapojuješ všechny svalové skupiny, takže si zformuješ a zpevníš postavu, zadek tedy především.
  • Má výborný vliv na tělesnou výdrž a kondici, navíc spálíš spoustu kalorií.
  • Je to velmi sexy tanec, takže kluky a chlapy teď budeš muset pořádně odhánět.
  • Twerk klade důraz na spontánnost, pomůže ti zbavit se studu a předsudků vůči vlastnímu tělu.